Srpen 2007
Mika 1

31. srpna 2007 v 20:41 Mika
Bééé

28. srpna 2007 v 10:33

Pár obrázků :D

25. srpna 2007 v 13:04 Pimbolíci
Spinká Co se mu stalo??
Motýlek
Andílek
Tá hezky voooní
Všechno nejlepší
Jsem čistotný

Vkládání obrázků

25. srpna 2007 v 12:40 Jak vložit obrázek do blogu?
Takže tady vysvětlím vše, co se týká obrázků v ohledu na blog.cz. Najdeš zde, jak vkládání obrázků pouze do blogu, do Galerie nebo také do článků a další!!! Doufám tedy, že to pochopíš a kdyby ti přece jenom něco bylo nejsné, klíďo písni do komentů!!!
Jak vložit obrázek do svého blogu/ do Galerie???
Je to naprosto jednoduchý!!! Obrázek, který chceš vložit do blogu si ulož do počítače (pokud jsi obrázek našel/našla na netu a chceš si ho stáhnout do svého počítače, klikni na daný obrázek pravým tlačítkem myši a dej: Uložit cíl jako nebo pokud to máš v angličtině, tak: Save Image As. Možnost je taky dát na obrázek jen odkaz, ale pokud ho dáš do blogu přímo, bude to vypadat lépe a návštěvníky blogu to určo potěší víc! ;)) Pak prostě ulož ten obrázek a máš ho ve svém počítači! Až se přihlásíš do svého blogu, tak dej: Obrázky (je to nahoře vedle Články, Nastavení atd...). Pak si vytvoř novou podsložku (neni to podmínkou, ale doporučuju to!!!). Podsložku vytvoříš tak, že dáš: Nová podsložka, napiš do kolnky název podsložky. Pokud chceš, aby tvoji podsložku, která se bude zobrazovat v Galerii, návštěvníci tvého blogu viděli, zaškrtni políčko: publikovat složku a pak uložit, ale pokud to chceš mít pouze jako složku, do které budeš dávat obrázky, které máš ve článcích a nechceš,aby ty obrázky byly v Galerii (nebo prostě, aby se zobrazovali na tvém blogu), políčko publikovat složku NEzaškrtávej!!! Pokud však chces publikovat (= zobrazit podsložku v Galerii na tvém blogu) podsložku, kterou zatím publikovanou nemáš, rozklikni ji, dej Upravit podsložku a zaškrtni publikovat! Až budeš chtít do podsložky vložit obrázek, rozklikni ji a dej (nahoře, menšíma písmenkama): Nový obrázek, pak dej Browse a najdi obrázek, uložený ve tvém počítači. Jako jméno napiš, co to je za obrázek (ale klidně můžeš napsat jenom nějaký písmenka, ale něco tam napsat musíš!). Nakonec dej Uložit!
Upozornění: Na blog.cz jdou vkládat obrázky jenom typu: JPG/JPEG a GIF!!! rastrové obrázky NEjsou podporovány!!
Tak to by bylo... Ted už víš, jak vložit obrázek do svého blogu.
Jak vložit obrázek do článku
Máš 2 možnosti, záleží na tom, jestli už máš obrázek uloženýna blogu, nebo ne!
1. Pokud už obrázek na blogu máš:
Nejdřív otevři článek, do kterého chceš obrázek vložit a sliskni na tu ikonku se stromečkem (5. tlačítko zprava),
Přehled ikonek ve článku. a zobrazí se ti přehled obrázků, které sis uložila/a na blogu, tak vyber ten, který chceš dát do článku, clickni na něj a pak vyber, jestli ho chceš dát doprostřed, doleva nebo doprava a dej Vložit. Toť vše!
2. Pokud ještě obrázek v blogu nemáš:
Tady máš dvě možnosti, jak to udělat (já osobně preferuji možnost b) ):
a)
Takže, nejdřív si musíš dát obrázek do nějaké podsložky, nebo prostě do svého blogu (to neznamená, že by ten obrázek musel být vidět na blogu, prostě ho musíš jen uložit na svůj blog, viz nahoře.).otevři článek, do kterého chceš obrázek vložit a sliskni na tu ikonku se stromečkem (5. tlačítko zprava), Přehled ikonek ve článku. a zobrazí se ti přehled obrázků, které sis uložila/a na blogu, tak vyber ten, který chceš dát do článku, clickni na něj a pak vyber, jestli ho chceš dát doprostřed, doleva nebo doprava a dej Vložit. Toť vše!
b) Otevři si nový článek, dej ikonku stromečku (5. tlačítko zprava), Přehled ikonek ve článku. Zvol si podsložku (nebo vytvoř novou), dej Nový obrázek, Browse, najdi si ten obrázek u sebe v počítači, jako jméno napiš, co to je za obrázek (ale klidně můžeš napsat jenom nějaký písmenka, ale něco tam napsat musíš!) a dej Uložit, pak vyber pozici (doprostřed, doleva, doprava), kam chces dát do článku obrázek a dej Vložit. Tak se ti obrázek vloží jak do článku, tak se ti uloží do Galerie!
Jak vložit obrázek jako pozadí/background/plochu???
To se dozvíš zde!
Pomóc!!!!
Obrázky se mi ani po publikování podsložky v Galerii nezobrazili, co mám dělat???
Tak tohle může být způsobeno tím, že nemáš v Menu Galerii, ale to se dá napravit! Musíš dát: Nastavení -> najít Položky menu -> a potom přetáhnout myší obdélníček Galerie z pravého okna do levého a dát Použít!

Co to dělá?? :D:D

25. srpna 2007 v 12:30